SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO w Slavkovicach (Czechy)
- Diecezja: BRNO
- Miejscowość: SLAVKOVICE
- Nazwa: Poutnísvatyně Božího Milosrdenství ve Slavkovicích
- Data powstania: 25 maja 2025 roku
- Kustosz: ks. Wojciech Zubkowicz SAC
Kontakt
adres: 592 32 Jámy, Jámy 71
tel. +420 603809888
e-mail: info@slavkovice.cz
website: www.slavkovice.cz
OBRAZ PANA JEZUSA MIŁOSIERNEGO
Obraz do kościoła we Slavkovicach namalował Milivoj Husak według wzoru Adolfa Hyły. Obraz poświęcił w Rzymie 19 lutego 2008 roku Benedykt XVI.
RELIKWIE
św. Faustyny Kowalskiej, św. Jana Pawła II., bł. Michała Sopoćka, św. ojca Pio, św. Jana Vianneya
HISTORIA / CIEKAWOSTKI
Kościół Miłosierdzia Bożego we Slavkovicach został wybudowany w latach 2002–2008. 30 marca 2008 roku biskup Vojtěch Cikrle dokonał poświęcenia kościoła. Od 2009 roku opiekę nad kościołem objęli ks. pallotyni. W 2022 roku we Slavkovicach dokonało się zawierzenie Czech Miłosierdziu Bożemu. 25 maja 2025 biskup Pavel Konzbul ustanowił we Slavkovicach diecezjalne sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
Do Slavkovic każdorocznie podążają pielgrzymi z kilku diecezji w pieszej pielgrzymce. Ks. pallotyni wydają czasopismo „Apostoł Miłosierdzia Bożego” oraz prowadzą krąg modlitwy o Miłosierdzie Boże. Slavkovice były także miejscem kilku kongresów o Miłosierdziu Bożym (2011, 2014, 2018, 2022, 2025).
Największym odpustem jest Święto Miłosierdzia Bożego oraz Pielgrzymka ku czci św. Faustyny. Każdego miesiąca wierni modlą się we Slavkovicach za jedną z diecezji, zawierzając Bogu cały czeski Kościół.